8 четения

Седемнайсетгодишните „виолетови“ надежди приключиха сезона с убедителна победа, 12-и са в крайното класиране

Юношите на „Етър ВТ” спечелиха с категоричното 5:1 последния си мач за сезона в елитната U17 група. „Виолетовите“ удариха седмия в крайното класиране в групата „Сокол” (Марково) и запазиха мястото си в групата.

Още в 5-ата минута Анджело Глузов откри резултата, след като навлезе по фланга и стреля за 1:0. В 11-ата минута обаче Димитър Пасков с отмерен удар вкара за 1:1. Малко след това Пасков удари греда, а след атака отдясно и центриране Кольо Станев с глава се разписа за 2:1. Последваха пропуск на Станев и удар на Стивън Манолов до гредата.

В 22-ата минута се наложи вратарят на етърци Милен Георгиев да вади топката изпод гредата в корнер. В отговор Кольо Станев нацели напречната греда, а после същото стори и Стефан Шопов от гостите.

Третият гол падна в 55-ата минута, когато Матьо Гагов бе съборен в пеналта и реферът отсъди наказателен удар. Николай Лазаров реализира дузпата за 3:1 и приключи спора. В 69-ата минута Анджело Глузов с далечен удар вдигна на 4:1, а в последната 80-а минута Борислав Марков завърши самостоятелен пробив с пето попадение.

С успеха валикотърновци завършиха сезона на 12-ото място от 16 отбора, с 6 победи, 6 равенства и 18 загуби, 43:76 голова разлика и 24 точки.

„Етър ВТ”: Милен Георгиев, Юлиян Райков, Николай Лазаров, Валери Радославов, Стоил Стефанов, Димитър Динев, Борислав Марков, Анджело Глузов, Стивън Манолов (71 Филип Георгиев), Кольо Станев, Матьо Гагов (60 Радостин Стоилов).