Силно представяне на горнооряховската борба на държавното първенство в Сливен | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Силно представяне на горнооряховската борба на държавното първенство в Сливен

Публикувана на: 13.06.2018г. 791 прегледа

„Локомотив“ е трети в отборната надпревара, Йордан Попов взе сребро до 48 килограма, трима негови съотборници се окичиха с бронз

Четири медала спечелиха състезателите на горнооряховския клуб „Локомотив“ от Държавния лично-отборен шампионат по свободна борба за кадети. Първенството в Сливен събра 182 състезатели от 41 клуба.

Йордан Попов грабна среброто в категория до 48 килограма.

В първата си среща той победи с туш Минчо Минчев от Нова Загора, във втората също с туш се наложи над Осман Богданов от Ямбол. Полуфиналната среща бе спечелена с технически туш над Сейлядин Ферхатов от Севлиево. Във финалната схватка за 1 – 2 място обаче Попов отстъпи пред Ивайло Тисов от „Атлетик“ (Пловдив).

В категория 60 килограма бронзови медали спечелиха Юсуф Исуфов и Преслав Върбанов. Бронзов е и Ердал Сали до 65 кг.

В отборното класиране горнооряховчани се наредиха на трето място със сбор от 75 т. Първи са борците от Димитровград със 145 т., а втори – „Левски“ (София) със 79 т.