7 четения

17-годишните етърки се справиха с лекота в връстничките си от „Гунди“

С голове на Габриела Христова, Дияна Йорданова и Паулина Марова девойките до 17 години на „Етър ВТ“ победиха с 3:1 тима на „Гунди“ (Плевен). Двубоят за разпределяне на местата между пето и осмо в Националната група се игра на стадиона в Ресен. Момичетата на Валентин Витанов започнаха на високи обороти и създадоха няколко голови възможности. В 21-вата минута Габриела Христова откри резултата, но грешка в отбрана малко по-късно позволи на гостенките да изравнят.

След почивката великотърновки продължиха да натискат и закономерно развиха срещата в своя полза. Дияна Йорданова покачи на 2:1 в 53-тата минута, а в 70-ата Паулина Марова доведе нещата до 3:1. Успехът на етърки можеше да е още по-внушителен, но Росица Тачкова пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Габриела Христова, стреляйки неточно от единайсетия метър.