"Виолетовите" загубиха първата контрола, "кариока" вкара двата гола за "червените" | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

„Виолетовите“ загубиха първата контрола, „кариока“ вкара двата гола за „червените“

Публикувана на: 20.06.2018г. 411 прегледа

ЦСКА София – „Етър ВТ“ 2:0

Загуба с 2:0 в първата си контрола от подготовката претърпя в понеделник отборът на „Етър ВТ”. „Виолетовите“ гостуваха на ЦСКА София на базата в Панчарево. И двете попадения за домакините отбеляза Рафаел Енрике през втората част. Началото бе равностойно и в 9-ата минута Иван Вълчанов изпълни фаул, но Черниаускас улови без проблеми. Първата сериозна опасност за гостите бе в 22-ата минута, когато Христо Иванов изби в ъглов удар насочената под сглобката топка от Тиаго Родригес. Малко след това след хубав удар от фаул на ЦСКА топката бе отклонена и мина до гредата в корнер.

Великотърновци можеха да поведат в резултата в 40-ата минута, когато пробив на Велко Батрович отляво завърши с центриране, но ударът на Иван Стоянов не намери целта, след като топката се отклони от негов съотборник.

Домакините бяха по-активният отбор след почивката, въпреки че и „болярите” имаха две възможности. В 54-тата минута след грешка в отбраната на ЦСКА трима етърци се озоваха с топката, но последва пас към Иван Петков, който бе в положение на засада. Три минути по-късно Ерик Почански проби отляво и центрира, но вратарят улови.

В 61-вата минута столичани поведоха с гол на Рафаел Енрике, а малко след това Тонислав Йорданов нацели напречната греда след намеса на Цанков, отклонил топката. В 79-ата минута Енрике оформи крайното 2:0 след самостоятелен пробив през отбраната на гостите.

Следващата контрола на „Етър ВТ” е на 23 юни от 18:30 ч. срещу „Дунав” (Русе) в Трявна.

„Етър ВТ”: Христо Иванов, Артьом Артюнин, Венцислав Василев, Кольо Станев, Румен Руменов, Димо Атанасов, Яни Пехливанов, Иван Вълчанов, Велко Батрович, Иван Стоянов (к), Стефан Неделчев. Резерви: Цветомир Цанков, Иван Скерлев, Валери Радославов, Чавдар Ивайлов, Симеон Иванов, Георги Пашов, Крум Стоянов, Иван Петков, Даниел Младенов, Ерик Почански, Антоний Балъков.