Удариха канал за контрабанда на цигари
Над 1000 кутии цигари без бандерол от различни марки иззе полицията в Горна Оряховица, след като удари продавач и купувач по време на сделка в Лясковец.
В хода на операцията в понеделник до жилище в градчето полицейските служители установили двама мъже на 51 и 62 години в момент на сделка с 50 кутии от незаконната стока. Единият бил продавач на контрабандната стока, а другият купувач, който имал бакалия в Лясковец. След претърсване на жилището му са намерени и иззети още 142 кутии цигари. Същата вечер по горещите следи на канала в железничарския град са намерени още 1000 кутии цигари, скрити в избени помещения на жилищен блок, който се ползвал за склад.
До тях полицаите стигнали след проверка на лек автомобил „Хонда“, управляван от 63-годишен мъж от Г. Оряховица, и 45-годишен пътник в него. В автомобила униформените намерили и иззели 80 кутии цигари без бандерол. Работата по документиране на престъпната дейност и на четиримата продължава.