Спорт

Тони Балъков дебютира с два гола за тръмбешчани

„Янтра“(П. Тръмбеш) – „Янтра Габрово“ 2:7

Загуба с 2:7 записа отборът на „Янтра“ (П. Тръмбеш) в мач с „Янтра Габрово“ на собствен терен. Трябва обаче да се отбележи фактът, че домакините бяха без доста играчи от основния си състав и групата им беше попълнена с по-млади момчета.

Тръмбешчани започнаха добре и поведоха в резултата след неразбирателство в габровската защита с попадение на Антоний Балъков в 6-ата минута, но Здравко Хаджиев възстанови равенството в 13-ата. Константин Цветанов покачи на 1:2 в 23-тата минута. Критичен за домакините бе периодът между 31-вата и 34-тата минута, когато инкасираха три попадения. Християн Василев отбеляза за 1:3, а Илиян Илиев направи резултата 1:4. „Янтра Габрово“ получи правото да изпълни и 11 метров наказателен удар, за нарушение срещу Стефан Гинчев, който Стефан Иванов превърна в гол за 1:5 на почивката.

През втората част Иво Георгиев вкара шести гол във вратата на домакините, след центриране на Ивайло Тодоров. Тони Балъков намали на 2:6 в 62-рата минута, а Стефан Гинчев заби хубаво попадение за 2:7 в 69-ата. Двубоят приключи при този резултат.