martineli

martineli

„Виолетовите“ с две лица срещу „сините“, пропиляха първото полувреме сами си вкараха два гола

„Етър ВТ“ – „Левски“ 1:2

Две различни лица показаха футболистите на „Етър ВТ“ срещу „Левски“. Преди почивката домакините бяха плахи и сковани, бъркаха буквално всяка втора топка, сами си отбелязаха голове и определено разочароваха. След нея изпълнените с фенове трибуни на стадион „Ивайло“ видаха друг футбол и имашe какво да аплодират. Великотърновските фенове отново показаха, че умеят да подготвят и реализират хореографии и след началния съдийски сигнал издигнаха крепостна стена в сектора си, а от козирката спуснаха огромен транспарант с герба на старопрестолния град от началото на миналия век.

Играчите на терена обаче не се възползваха от мощната им подкрепа и определено не бяха стена пред Христо Иванов.

Красимир Балъков бе направил две промени сред титулярите от загубата с 0:2 в Монтана от „Ботев“ (Враца). Артьом Артюнин и Димо Атанасов бяха заменени от Ерик Почански и Иван Стоянов.

За столичани Габриел Обертан беше много активен през първото полувреме и определено затрудняваше Иван Стоянов, който бе преквалифициран в десен краен бранител. В 16-ата минута Давиде Мариани удари горната греда след пробив на Обертан, топката тупна на голлинията, а Станислав Костов не успя да нанесе голов удар при добавката с глава. Последва натиск на столичани, които създадоха няколко опасности, но подаванията на Цветкович и Кабрал бяха блокирани от бранители. В 26-ата минута домакините сбъркаха при странично хвърляне, Обертан навърза трима бранители по лявото крило, след което намери Кабрал, който непокрит простреля Христо Иванов и даде аванс на гостите.

В 35-ата минута етърци имаха претенции за дузпа след съприкосновение на Младенов с Горанов в наказателното поле на гостите, но реферът Стефан Апостолов бе на друго мнение. Минута преди края на първата част индивидуална грешка позволи на Мариани да излезе сам срещу Иванов, който спаси. Отбитата от вратаря топка обаче попадна в Тиам, той я копна към Костов. Нападателят мина край Сърмов и вкара за 0:2. В началото на второто полувреме Иван Петков замени Жилсон Варела, а гостуващата агитка запали димки и факли, с които прекъсна мача за 6-7 минути. След подновяването на играта Белаид удари с ръка Румен Руменов, за което можеше и да получи картон. В 63-тата минута защитата на „Левски“ изпусна Даниел Младенов, който намери Боджадж и той намали на 1:2, връщайки интригата на терена. Домакините натиснаха и Полачек трябваше да се намесва след силен изстрел на Руменов. Дани Младенов стреля от малък ъгъл вместо да подаде на непокрития Иван Петков, а в следващата атака пак той би с глава над гредата. В добавено време от десет минути Дани Младенов се завъртя пред пеналта и шутира, но Полачек се намеси сигурно. Нападателят имаше и друга опция да пропусне топката към оставения непокрит зад него Иван Петков, но явно не го видя. До края етърци атакуваха, но „Левски” успя да опази минималната си преднина и с четвърта поредна победа остана на върха в класирането. „Виолетовите“ пък вече имат четири поражения и с актив от четири точки са на 13-о място.

„Етър ВТ”: Христо Иванов, Крум Стоянов, Иван Скерлев, Георги Сърмов, Никола Колев (86 Чавдар Ивайлов), Румен Руменов, Иван Стоянов, Даниел Младенов, Ерик Почански (90 Велко Батрович), Флорент Боджадж; Жилсон Варела (46 Иван Петков).

Снимки: Ростислав Гранчаров