4 четения

„Железничарите“ с първа есенна победа, Кънев, Петев и Китов бележат

„Локомотив“ – ОФК „Поморие“ 3:2

Първа победа в новия футболен шампионат на Втора лига записа в събота горнооряховският „Локомотив”. „Железничарите“ надделяха над ОФК „Поморие” в интересен мач с пет гола, като интригата се запази до последният съдийски сигнал. Старши треньорът на домакините Тодор Киселичков започна с доста променен състав. На вратата за първи път през този сезон като титуляр започна Симеон Симеонов. В защита отсъства Илия Карапетров, а Димитър Калчев и Симеон Иванов бяха резерви. Като титуляр този път се появи завърналият се в отбора Иво Харизанов. Голмайсторите Кънев и Петев също излязоха в основния състав, докато в предишния мач с ФК „Царско село” влязоха след почивката.

Тихомир Кънев откри резултата в 35-ата минута и това бе единственото попадение за първата част. През втората обаче и двата отбора се развихриха. Живко Петков изравни с подновяването на играта, а в 51-вата минута Йордан Петев отново изведе „Локомотив” напред. Влезлият през втората част Кристиян Китов покачи на 3:1 в 75-ата минута. Гостите обаче не се предадоха и върнаха едно попадение отново чрез Живко Петков. За разлика от предишните се две домакинства този път горнооряховчани не позволиха неприятни огорчения в края на мача и за първи път пуснаха влакчето на победата след последния съдийски сигнал.

В 6-ия кръг на първенството „Локомотив” ще гостува на „Арда” (Кърджали), който продължава с неубедителните си изяви и този път загуби от „Несебър” с 1:2.

ФК „Локомотив“: Симеон Симеонов, Мартин Сандов, Иван Пенев, Тихомир Трифонов, Красен Трифонов, Йордан Петев, Тихомир Кънев, Иво Харизанов, Петър Чалъков, Георги Колев, Мартин Николов.