6 четения

Севлиевци минаха леко през Павликени, домакините пак пропуснаха дузпа

ОФК „Павликени“ – ФК „Севлиево“ 0:3

Първа победа през сезона в Северозападната Трета лига постигна отборът на ФК „Севлиево“. В Третия кръг воденият от Анатоли Тонов тим спечели с 3:0 при гостуването си в Павликени на едноименния отбор. За домакините пък загубата бе втора поред, след като миналата седмица паднаха с 4:1 в Козлодуй. Альоша Илиев откри резултата в 41-вата минута на двубоя, като финтира вратаря на домакините и стреля край него. В 48-ата отново той бе точен за 0:2. Междувременно павликенчани пропиляха своите възможности да променят хода на срещата Георги Василев направи класиката в 61-вата минута, след пас на Байдаков. Домакините имаха възможност да отбележат поне почетен гол, но в 75-ата минута Цветомир Додуров пропусна дузпа. Любопитно е, че това е поредният нереализиран наказателен удар от павликенските футболисти от лятото насам. За гостите Байдаков и Василев пропуснаха да направят резултата разгромен. Севлиевци, които преди началото на кампанията бяха сочени за един от фаворитите в групата, вече имат 5 точки, отборът на ОФК „Павликени“ остана с 1.