„Виолетовите“ надиграха категорично септемврийци, тръгнаха си с трите точки от стадион „Васил Левски“

Иван Петков изигра мач N 100 за родния си клуб, Кольо Станев дебютира в елита

„Септември“ – „Етър ВТ“ 0:2

Чиста победа с два гола разлика записа отборът на „Етър ВТ“ при гостуването на „Септември“ и преди прекъсването в шампионата вече е с актив от седем точки. „Виолетовите“ изиграха силен мач в София, в който не оставиха шансове за домакините пред вратата си, създадоха няколко много добри възможности за гол, но реализираха само две от тях. Завръщането на Венци Василев в центъра на отбраната определено я стабилизира, Флорент Боджадж игра много правилно на върха на атаката, а Георги Сърмов раздаде много хубави пасове.

Първата интересна ситуация на стадион „Васил Левски” дойде след само 60 секунди игра. Гостите направиха добра атака, която завърши с удар на Никола Колев, но кълбото мина встрани от целта. В 8-ата минута отново Боджадж свали много добре топката към Даниел Младенов, който шутира с левия крак, но опитът му не намери очертанията на вратата. Малко по-късно Батрович бе изведен на фланга и опита подаване към набралия скорост Руменов, което обаче не мина.

Към средата на полувремето „Септември“ успя да вкара топката във вратата на Христо Иванов, но от положение на засада и не бе зачетено.

В 25-ата минута логичното се случи. Велко Батрович подаде пас на фланга към Димо Атанасов, който се откъсна и центрира в наказателното поле, където Румен Руменов с глава не остави никакъв шанс на Валентин Галев.

Секунди по-късно великотърновци бяха близо до втори гол, но пасът на Батрович в наказателното поле не намери Флорент Боджадж.

В 37-ата минута Батрович бе изведен сам срещу Валентин Галев от Георги Сърмов, но стреля в крака на падналия вратар. Отбитата топка бе центрирана от Дани Младенов към Батрович, който опита атрактивен удар от въздуха, но отново Галев си бе на мястото.

В края на полувремето Венци Василев на два пъти надскочи всички в пеналта на „Септември“ и би с глава след корнери, но все край целта.

Втората част тръгна отново с активни действия на гостите и в 52-рата минута Велко Батрович получи отлична възможност да изпълни свободен удар от 17 метра, но силният му изстрел рикушира в стената и донесе само корнер. Последва и шут на Младенов от движение, но край целта. Септемврийци оцеляха в още няколко ситуации, за да дойде 64-тата минута, в която Руменов центрира меко към Боджадж, той с глава прехвърли топката пред голлинията към Дани Младенов и за него остана само да покачи на 0:2.

Веднага след това домакините направиха опасна атака, завършена неточно от Ишмаел Байду. В отговор Батрович за пореден път надбяга пазачите си и пак не успя да преодолее Галев, който с крак отклони топката встрани от мрежата зад гърба си. Септемврийци създадоха първата си реална голова възможност в 73-тата минута, в която Борис Галчев намери Мирослав Будинов в наказателното поле, но ударът на тарана с глава мина над напречната греда.

В 80-ата минута дебют при мъжете на ниво Първа лига направи юношата Кольо Станев, заменил Венци Василев. Своя мач N 100 с виолетовия екип на ниво Трета, Втора и Първа лига изигра Иван Петков.

„Днес е специален ден за мен, изиграх мач номер 100 за „Етър” в българския футбол, благодаря на моите колеги през годините, на треньорите, които работиха с мен и продължават да работят, на семейството ми за подкрепата и не на последно място на виолетовите фенове за страхотните емоции през годините“, написа след мача в социалната мрежа Иван Петков.

„Етър ВТ“: Хр. Иванов, Атанасов, Василев (80 Кольо Станев), Артюнин, Скерлев, Сърмов, Н. Колев, Руменов, Батрович, Младенов (66 Почански), Боджадж (74 Иван Петков).