10 четения

Павликенчани стъпиха на победния път, обърнаха мача с тревненци

ОФК „Павликени“ – ОФК „Трявна“ 3:1

Втора поредна победа записа отборът на ОФК „Павликени“ и с актив от седем точки заема десета позиция във временното класиране. След като в миналия кръг надделя в Левски като гост с 3:1, в неделя воденият от Димитър Тодоров тим надигра с 3:1 и ОФК „Трявна“. Гостите поведоха в резултата в 20-ата минута, в която Васил Андреев се възползва от колективна грешка в отбраната на домакините и вкара за 0:1. Отговорът на павликенчани бе бърз. В 33-тата минута Красен Славчев намери топката в разбъркване и я изпрати във вратата на тревненци за 1:1.

С извеждащо подаване в 60-ата минута Цецо Додуров даде шанс на Момчил Савов да се откъсне сам срещу вратаря на съперника в 65-ата минута и той не сбърка за 2:1.

Центриране на Велчев в 74-тата минута пък намери Димитър Кушев, който изпревари пазачите си и реши окончателно спора с трето попадение. Не след дълго голмайсторът на гостите Васил Андреев си заработи втори жълт и съответно червен картон и замина на трибуните.

Пропуски за павликенчани направиха Красен Славчев, Момчил Савов, Димитър Кушев и Александър Узунов.