Малките търновски въдичари най-добри в страната | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Малките търновски въдичари най-добри в страната

Публикувана на: 12.09.2018г. 924 прегледа

Първите две места в 15-ия национален риболовен турнир за деца до 14-годишна възраст за Купата на НЛРС – СЛРБ заеха търновски отбори. Състезанието премина под мотото „Детето риболовец може без дрога“ на езерото в курорта Старозагорски минерални бани. Всички малки риболовци мятаха въдиците във водата с желание за победа.

Състезанието продължи три часа, след което бяха обявени победителите. Начело излезе великотърновският клуб „Корморан” към Българската федерация по риболовни спортове, следван от представителите на сдружение „Ловно-рибарско дружество „Сокол 1884” във Велико Търново.

Първите три места при момчетата заеха търновчетата Георги Стефанов, Пресиян Йорданов и Мартин Йорданов. Осемгодишната Мериан Бояджиева, представителка на великотърновското ловно-рибарско сдружение, зае второто място при момичетата, а Симон Косев от основно училище „Св. Неофит Рилски” в Килифарево беше награден за това, че улови най-малката рибка. Всички те получиха купи, медали и специални статуетки, а за всички участници в турнира имаше грамоти.