Павликенчани биха в Козловец, трагедия отлага мача с "Академик" | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Павликенчани биха в Козловец, трагедия отлага мача с „Академик“

Публикувана на: 14.09.2018г. 929 прегледа

„Земеделец-93“ – ОФК „Павликени“ 1:3

В интересен мач отборът на ОФК „Павликени“ пречупи с 3:1 като гост тима на „Земеделец“ и стана областен първенец в турнира за купата на Аматьорската футболна лига. На стадиона в Козловец съперниците не си отбелязаха гол през първото полувреме, не създадоха и удобни възможности. През второто обаче нападателите заиграха по-агресивно и попаденията паднаха. Александър Узунов откри резултата още в 48-ата минута, като завърши акция по фланга, засичайки остро подаване. Отговорът на домакините не закъсня. В 53-ата минута Богдан Георгиев игра с глава на задна греда, при статично положение и възстанови равенството – 1:1.

Двайсетина минути по-късно Мартин Иванов изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратаря на домакините за 1:2. Шанс да възстанови равенството имаше Преслав Петров, останал сам срещу стража на павликенчани, но не успя да го преодолее. Крайното 1:3 оформи Ивелин Атанасов с плътен шут от 25 метра. Това бе и последният гол на младия футболист, който същата нощ загина в тежката катастрофа край Горна Студена. Титуляри в мача бяха и други двама от четиримата загинали играчи – вратарят Генчо Стефанов и халфът Георги Вълчев. Димитър Кушев не взе участие в срещата, заради травма, но бе в Козловец, за да подкрепи съотборниците си.

„Потресен съм, просто не мога да говоря. Димитър Кушев беше с контузия и му казах да не идва за мача, но той реши да подкрепи момчетата. Четиримата останаха в Козловец след мача с намерение да се приберат по-късно…“, разказа потресеният треньор на ОФК „Павликени“ Димитър Тодоров.

Предстоящият в неделя двубой между павликенския тим и „Академик“ (Свищов) е отложен, информираха от Зоналния съвет на БФС във В. Търново.