24 четения

Великотърновки стартираха сезона с победа

ЖФК „Варна“ – „Етър ВТ“ 0:3

С победа стартира в новото Държавно първенство женският отбор на „Етър ВТ“. Бронзовите медалистки от последния сезон гостуваха във Варна на едноименния тим. Поради ангажименти в групата за мача не бяха опитните Велизар Владимирова и Тодорка Златкова, но дебют за „виолетовите“ направи завърналата се от Полша Радослава Славчева. В тяхно отсъствие старши треньорът Валентин Витанов даде шанс за изява на момичета в шести и осми клас.

„Постигнахме победа с класическото 3:0, но реално погледнато успехът можеше да е далеч по-резултатен. Направихме много пропуски както през първата, така и през втората част. Мирела Моева вкара за 1:0. Малко по-късно Лора Петрова покачи на 2:0, а почивката дойде при 3:0, след като и Габриела Христова се разписа. През второто полувреме мога да изброя поне 7 – 8 чисти положения за нас, които не завършиха с гол. Не съм доволен от пропуските, защото утре ще срещнем по-силен съперник, възможностите няма да са много и ако не ги реализираме, няма да стигнем до победата. Силно игра Симона Стоянова, включи се и младата Ани Трифонова, доволен съм от победата, въпреки че заслужавахме и по-убедителен резултат. Посвещаваме успеха на бизнесмена и член на клубната управа на „Етър“ г-н Александър Нанков“, разказа Валентин Витанов.