Радослав Димитров спечели международния шахматен мемориал „Кесаровски – Станчев“

Гросмайстор Радослав Димитров спечели безапелационно силния международен турнир по шахмат „Кесаровски – Станчев“. Надпреварата се проведе в курортен комплекс „Слънчев бряг” от шести до петнайсети септември. В открития турнир в категория „А“ (състезатели с рейтинг над 2000), участваха 62-ма шахматисти от Норвегия, Швеция, Германия, Русия, Украйна, Гърция, Италия, Чехия, Израел, България, Англия и Холандия.

Великотърновският гросмайстор завърши без загуба с актив от 7 точки от 9 кръга. Радослав Димитров записа 5 победи и 4 ремита, донесли му първото място.

Турнирът се организира от 2001 година до момента от Янко Кесаровски и Здравко Станчев и е учреден в памет на техните бащи, изявени български шахматисти. През годините състезанието се утвърди, като най-силно застъпения международен турнир по шахмат в България.

Награденият фонд, осигурен от организаторите за 17-ото издание на мемориала, бе 20 000 лв.