„Железничарите“ се върнаха на верния коловоз в Ерден

„Кариана“ – „Локомотив“ 0:2

След седмия кръг „Кариана” и „железничарите” имаха равен точков актив, но по-добрата голова разлика даваше предимство на отбора от Ерден. Преди срещата домакините бяха в серия от три мача без загуба, откакто ги пое новият им треньор Веселин Великов. В Ерден горнооряховчани бяха водени от помощника на освободения Тодор Киселичков – Марин Байчев, който направи няколко промени в основния състав.

Още в 9-ата минута капитанът на домакините Евгени Игнатов стреля от воле по диагонала до лявата странична греда. Три минути по-късно гостите откриха резултата. Капитанът им Красен Трифонов центрира от фаул и с глава Ивайло Тодоров прати топката в мрежата зад Станев за 0:1.

Второто полувреме започна с тотален натиск на „Кариана“. В 55-ата минута удар с глава на Николай Николов профуча до дясната греда. В 76-та. Кристиян Димитров стреля, но топката беше отклонена от защитник в корнер. След още 180 секунди Николай Николов проби отдясно и центрира, а Цветомир Тодоров насочи кълбото в напречната греда. В първата минута на добавеното време Тихомир Кънев се пребори за топката и прехвърли вратаря Станев за 0:2. След тази победа горнооряховчани се изкачиха в класирането и вече заемат 12-ото място.

„Локомотив”: Симеон Симеонов, Иво Харизанов, Мартин Сандов, Мартин Николов, Тихомир Трифонов, Иван Пенев, Ивайло Тодоров, Димитър Юруков, Красен Трифонов, Йордан Йорданов, Петър Чалъков.