Гол на Калоян Калчев донесе първа победа на тръмбешчани

„Янтра“ (П. Тр.) – „Първа атомна“ 1:0

С гол на Калоян Калчев в края на първото полувреме отборът на „Янтра“ записа първа победа тази есен. Двубоят с гостите от Козлодуй бе доста оспорван, с малко възможности пред двете врати. Преди почивката играчите на „Първа атомна“, които дойдоха в Полски Тръмбеш със самочувствието на тим правещ силна есен владееха повече топката. Атаките им обаче не носеха особени опасности за вратата на домакините. В 41-вата минута след ъглов удар Калоян Калчев засече топката и я изпрати в мрежата на съперника за 1:0.

След почивката козлодуйци опитаха да наложат натиск, но отново нямаха особени шансове за изравнително попадение. Напротив, чистите положения бяха пред тяхната врата в края на двубоя. Първо Тихомир Антонов пропусна да се разпише във вратата на „Първа атомна“, а след това Калоян Калчев излъга и вратаря на гостите, но би край рамката зад него. С успеха тръмбешчани събраха четири точки и се изкачиха на дванайсето място във временното класиране.