11 четения

Еленчани се скъсаха да пропускат в Овча могила, домакините взеха своето

„Пробив“ – „Чумерна“ 3:2

Отборът на „Чумерна“ направи куп пропуски на терена в Овча могила и закономерно загуби от далеч по-прагматичните в атакуващ план домакини. Мартин Йорданов нацели греда още в 9-ата минута на мача, а при добавката на Иван Славов вратарят на „Пробив“ спаси. Буквално при следващата атака на еленчани последва нов пропуск от чиста позиция. Едва подновена играта и Мартин Йорданов пак остана очи в очи с Андрей Райков, последва изстрел в левия страничен стълб. Пак Йорданов бе изведен в 23-тата минута, но позволи да бъде застигнат и блокиран.

Чак в средата на първата част домакините организираха опасна акция, при която Огнян Асенов от линията на вратарското поле би в аут. При ответната атака Мартин Йорданов за пореден път се отзова на чиста позиция, но този път бранител отрази шута му с тяло пред голлинията.

Домакините зарадваха многобройната си публика в края на полувремето. Георги Курдов намери отлично Атанас Кръстев в 35-ата минута и той бе точен за 1:0. След още четири минути двамата повториха упражнението и Кръстев покачи на 2:0.

Отборът на „Чумерна“ се върна в срещата в 54-тата минута, в която Кристиян Станчев последва удар и довкара отбитата от вратаря топка за 1:2. След още десет минути Мартин Йорданов изравни, оставен да стреля от петнайсетина метра.

Еленчани опитаха да направят пълен обрат, но отвориха празнини в отбраната си и в 80-ата минута Георги Курдов нахлу на скорост и мина край вратаря Станислав Дрянов преди да вкара за 3:2. В края на мача „Чумерна“ имаше шанс да вземе точка, но Иван Славов прати топката над вратата от непосредствена близост.