Младите етърци с равенства с „Дунав“ и „Верея“

Равенства 2:2 и 3:3 записаха отборите на „Етър ВТ“ в поредните си мачове в първенствата на националните групи до 17 и 15 години. При по-големите „виолетовите“ не успяха да преодолеят тима на „Дунав“ (Русе).

Домакините откриха с гол на Стелиян Добрев. До почивката гостите изравниха, като Константин Митев бе точен за 1:1. В 24-тата минута Преслав Страшимиров от състава на русенци получи втори жълт и съответно червен картон и бе изгонен от игра. През второто полувреме двата тима си размениха по още един гол. Този път „Дунав“ излезе напред в резултата. Албер Силвиев вкара след корнер за 1:2. Крайното 2:2 фиксира Десислав Пенев, с което донесе първа точка за „виолетовите“ в първенството.

При по-малките великотърновци завършиха 3:3 с „Верея“ в мач с много голове и обрати. „Виолетовите“ започнаха по-активно и заслужено поведоха с 2:0 с голове на Николай Николов и Калоян Ненчев. До края на първото полувреме „Верея“ върна едно попадение – дело на Пеньо Цонев.

През втората част гостите от Стара Загора стигнаха до пълен обрат. Отново Пеньо Цонев вкара за 2:2, а Филип Семков изведе „Верея“ напред в рзултата. Пет минути преди края на мача Ивелин Иванов възстанови равенството 3:3 след центриране от свободен удар. В тази възраст „Етър ВТ“ се намира на осмо място в класирането с 1 победа, 2 ремита и 1 загуба, голова разлика 8:7 и 5 точки, а в поредния кръг в неделя гостува на следващия го в класирането „Локомотив“ (Пловдив).