11 четения

В Първомайци долнооряховчани не се предадоха

ФК „Първомайци“ – ФК „Д. Оряховица“ 4:3

Поредния си зрелищен мач изиграха отборите на ФК „Първомайци“ и ФК „Д. Оряховица“, като този път нервите отсъстваха до голяма степен от терена и публиката видя много футбол. За това допринесе и точното съдийство на горнооряховската бригада, водена от рефера Андрей Андреев. Гостите дръпнаха в резултата в 16-ата минута с попадение на Георги Иванов, който преодоля бранител и вратаря на първомайчани преди да се разпише за 0:1. Ответният удар обаче бе бърз. Ангел Кабакчиев стреля от границата на наказателното поле в долния ъгъл на Лъчо Попов за 1:1 в 18-ата минута. В 44-тата отново той шутира силно за 2:1, като този път му помогна и гредата. Втората част тръгна по ноти за домакините. Цветелин Кушев овладя лошо върната назад топка и вдигна на 3:1. В 66- ата минута разликата набъбна сериозно, като Тихомир Тодоров се разписа от воле за 4:1 след подаване на Ангел Кабакчиев.

Въпреки негативния развой долнооряховчани не свалиха гарда. Георги Иванов намали на 2:4 след заучено изпълнение на свободен удар в 77-ата минута, а в 88-ата Мирослав Гавазов завърши контра за 3:4.