Пламен Дончев се развихри в Българско Сливово

„Бенковски“ – „Спортист“ 6:2

Четири попадения на Пламен Дончев направиха разликата в срещата между „Бенковски“ и „Спортист“. Двубоят на стадиона в Българско Сливово тръгна с попадение на Кирилов в 8-ата минута, когато стреля с левия крак от въздуха. В 16-ата Николай Атанасов изравни, пробивайки отдясно, а в 25-ата Искрен Мирославов направи пълен обрат в полза на гостите от Върбовка – 1:2. Пламен Дончев откри сметката си от дузпа в 27-ата минута, а в 33-ата бе точен за 3:2 в полза на домакините. Почти веднага след това нападателят стигна до хеттрик за 4:2 и почивката дойде при този резултат. След нея Дончев се разписа от наказателен удар за 5:2, а Пламен Петков с удар по диагонала в 59-ата минута доведе нещата до 6:2.