25 удара от бялата точка определиха победителя на стадиона в Горна Оряховица

„Локомотив“ – „Дунав“ 1:1 (6:7 след дузпи)

25 удара от бялата точка осигуриха на първодивизионния „Дунав” участие в следващия кръг в турнира за купата на България. Двубоят с горнооряховския „Локомотив”, продължи над два часа и половина. На този етап от турнира отборите се елиминират само в една среща.

В редовното време съперниците завършиха 1:1. В двете продължения не успяха да си отбележат гол и след това започна истинска епопея. По 12 удара от бялата точка изпълниха двата тима, докато се определи победител. Така с наказателния удар, даден на „Дунав” през първото полувреме, ударите от 11-ия метър станаха 25. В крайна сметка обаче домакините трябваше да отстъпят с 6:7

Началото бе по-добро за гостите и още в 3-тата минута вратарят на „Локомотив” Симеон Симеонов трябваше да показва рефлекс. Младокът се справи блестящо, а добри намеси имаше още няколко пъти в хода на мача. Последва игра с териториално преимущество на „драконите”, но без някакви особени опасности за Симеонов. Домакините пък играеха на контри, но без да застрашат сериозно вратата на русенци.

В 40-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на „Дунав”, която бе оспорвана дълго от „железничарите“, а треньорът Марин Байчев бе отстранен от резервната скамейка. Точен от бялата точка за гостите беше Стойнев.

Второто полувреме тръгна с атака и изравнителен гол на Димитър Юруков за 1:1, при който резултат завършиха редовното време и двете продължения, за да се стигне до драмата с дузпите.

При тях драмата бе пълна – двата отбора си изпълниха по дузина удари от бялата точка, а победният 11-метров удар за „драконите“ вкара Борислав Балджийски за 7:6. Домакините поведоха при 11-метровите удари чрез Тихомир Кънев, след което Симеон Симеонов спаси удара на Петър Патев. Филип Димитров също показа класа, спасявайки изстрела на Йордан Йорданов. Шутът на Красимир Станоев срещна гредата, а при третата дузпа за домакините точен бе Красен Трифонов. Ахмед Ахмедов бе спрян от вратаря на „железничарите“ при третата дузпа за „Дунав“. Тихомир Трифонов стреля в аут за „Локомотив“, а Христо Попадийн вкара първи за „драконите“. Филип Димитров спаси удара на Иван Пенев, а Борислав Балджийски с точен удар върна всичко отначало – 2:2. Мартин Николов бе точен за „Локомотив“, същото стори и Мухамаду Ндиайе за „Дунав“. Последваха още два гола – Кристиян Китов за домакините и Преслав Петров за русенци. Филип Димитров спаси удара Петър Чалъков, но и Симеон Симеонов хвана шута на Деррик Менса. Вратарят на „драконите“ спаси дузпата на Димитър Калчев, но Светослав Ковачев стреля в гредата. При десетите дузпи Димитър Юруков бе точен за горнооряховчани, а Сами Бен Еша вкара за „Дунав“. Един срещу друг застанаха двамата вратари – първо Симеон Симеонов отбеляза, но и Филип Димитров бе хладнокръвен и изравни – 6:6. Стражът на гостите хвана 12-та дузпа за „Локомотив“ изпълнена от Тихомир Кънев, а Борислав Балджийски сложи точка на спора – 7:6 за русенци.

„Локомотив”: Симеонов, Пенев, Калчев, Тихомир Трифонов, Сандов, Тодоров, Николов, Китов, Петев, Юруков, Колев