С гол в добавеното време „студентите“ взеха изпита в Трявна

ОФК „Трявна“ – „Академик“ 1:2

Попадение на Георги Горанов в четвъртата минута на добавеното време реши крайния изход на двубоя в Трявна. Младият свищовски тим игра бърз футбол и през второто полувреме стигна до успеха. През първото Пламен Илиев, Благовест Лянков и Георги Горанов пропуснаха да отбележат за „Академик“ още до 15-ата минута. За домакините Николай Банов се разписа с глава в 22-рата минута след центриране.

След почивката тревненци опитаха да наложат териториален превес и се изнесоха по-напред, но пък контрите на „студентите“ станаха много опасни. След странично хвърляне Пламен Илиев бе съборен в наказателното поле на домакините и Лилян Маринов изравни от отсъдената дузпа в 53-тата минута.

В 4-тата минута на добавеното време контра на гостите след статично положение позволи на Георги Горанов да се откъсне, да пусне топката край излезлия напред вратар на домакините и да се разпише за 1:2.

„Много съм доволен от представянето на момчетата. Играят футбол и дават всичко от себе си. Реално трябваше да спечелим с далеч по-голяма разлика в резултата“, коментира Евгени Маринов – старши треньор на „Академик“. Воденият от него тим е девети с 12 точки, но и два мача по-малко.