Седем минути преди края на мача в Габрово младите локомотивци бяха на гол разлика от опитният си съперник

„Чардафон“ – „Локомотив“ 32:26 (17:14)

Мъжкият отбор на „Чардафон“ (Габрово) спечели втори пореден мач в „А“ Републиканската хандбална група, надигравайки в зала „Орловец“ младия тим на „Локомотив“ (Горна Оряховица) с 32:26. Габровският отбор водеше в резултата от първата до последната минута на срещата, но това не означава, че мачът беше лесен. Воденият от треньора Йордан Димитров тим, съставен от момчета, родени 2000 – 2002 година, се постара да затрудни максимално домакините и в края на втората част беше близо до изравняването, но липсата на опит във важните моменти не позволи на „железничарите“ да измъкнат нещо от Габрово.

Петко Петков реализира първото попадение в мача, Михаел Иванов изравни, след което последваха три безответни гола във вратата на „Локомотив“ и до края „Чардафон“ не изпусна водачеството в резултата. Пет минути преди почивката габровският тим имаше аванс от шест гола – 17:11, но гостите успяха да запазят интригата за втората част с три поредни попадения в края на полувремето, дошло при резултат 17:14. В началото на втората част разликата отново достигна шест гола – 22:16 в 40-ата минута. „Локомотив“ постепенно започна да топи пасива, за да се стигне до гол разлика седем минути преди края – 26:25, а след това и 27:26. Момчетата от Горна Оряховица обаче не издържаха на напрежението, допуснаха грешки в нападение, от които домакините се възползваха и със серия от пет поредни попадения в минутите до края си осигуриха победата с 32:26.

За „Локомотив“ 10 попадения реализира Велимир Даскалов, с 6 завърши Тодор Калчев.