Млади съдии ръководиха успешно футболно дерби на Община Свищов

„Стрела“ – „Атлетик“ 2:3

Пет гола и още куп интересни моменти поднесе на публиката в Ореш свищовското футболно дерби. Съперниците играха бавно, но пък действаха в духа на феърплея и се получиха красиви комбинации. Петър Иванов изведе домакините напред още в 3-тата минута с плътен далечен удар. В 30-ата Максим Хабиб върна гостите от Свищов в мача, изравнявайки – 1:1. Евгени Петков центрира хубав в 57-ата минута и голаджията на „Атлетик“ Милен Костов се разписа с глава за 1:2. След още осем игрови минути бившият капитан на „Академик“ Иван Ганев изведе Евгени Петков, който се измъкна от дълбочина и от въздуха вкара за 1:3. Този резултат остана непроменен до 85-ата минута, в която Петър Иванов върна още едно попадение за 2:3. За „Стрела“ силно игра като централен бранител Янислав Ячев, а за свищовлии Евгени Петков остави отлични впечатления. Много добре се справи с мача младата съдийска бригада от Свищов – Виктор Владимиров – на 18 години, и по-малките от него Иво Иванов и Борис Първанов.