Кольо Станев с хеттрик и асистенция в Царевец | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Кольо Станев с хеттрик и асистенция в Царевец

Публикувана на: 12.10.2018г. 424 прегледа

Изгрев-93“ – „Етър-ВТ“ 1:7

Висока преса, наложена от гостите от В. Търново, и грешки в отбраната на домакините, доведоха до разгромната победа на етърци над тима на „Изгрев-93“. На практика още в 1-вата минута на двубоя защитник от Царевец сбърка, Петьо Игнатов получи топката и с удар край вратаря вкара за 0:1. В 11-ата минута Кристиян Атанасов овладя топката и останал сам срещу стража на домакините покачи на 0:2. Александър Миланов намали на 1:2 в 20-ата минута от наказателен удар, отсъден за игра ръка. След още осем минута Филип Георгиев проби отбраната на домакините и намери Кольо Станев, който не сбърка за 1:3.

Пак той вдигна на 1:4, отнемайки топката от отбраната на „Изгрев-93“. Негово бе и петото попадение в полза на „виолетовите“ в 70-ата минута, убило окончателно интригата на терена. За 1:6 се разписа Филип Георгиев, вкарвайки токата в празната врата след пас на Кольо Станев. Крайното 1:7 фиксира Кристиян Станев в 83-тата минута.

С успеха етърци събраха седем точки и са втори в класирането след „Янтра“ (Габрово) със същия актив, но мач по-малко. Отборът на „Изгрев-93“ е с четири загуби до момента.