Феърплей и голово шоу на помощния терен в Свищов | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Феърплей и голово шоу на помощния терен в Свищов

Публикувана на: 15.10.2018г. 297 прегледа

„Атлетик“ (Свищов) – „Светкавица“ 6:1

В много коректен дух премина срещата в Свищов, нямаща нищо общо с двубоя от пролетния дял на миналото първенство в Михалци, който не завърши, а домакините инкасираха тежки санкции. Бившият капитан на „Академик“ Иван Ганев откри резултата още в 1-вата минута. Централният защитник изрита топката от своята половина, вратарят на „Светкавица“ Николай Николов не реагира добре, топката го прескочи и спря в мрежата зад него. В 7-ата минута Милен Костов отправи силен удар, Николай Николов отби топката, но Максим Хабиб я докопа пръв в пеналта и вдигна на 2:0. Владислав Анев пропусна да върне „Светкавица“ в мача в 21-вата минута, оставайки сам срещу вратаря на домакините. Девет минути по-късно Максим Хабиб върна асистенцията на Милен Костов, подавайки му топката за 3:0. Почивката дойде при 4:0 за свищовлии, за които точен бе Евгени Петков, получил пас с външен фалц от Радомир Великов. Второто полувреме тръгна с гол на Милен Костов, който бе изведен през центъра на отбраната на „Светкавица“ и не сбърка очи в очи Николов, преодолявайки го за 5:0. Ветеранът Енвер Силистралиев намали на 5:1 в 71-вата минута след пас от десния фланг. Шест по-късно Евгени Петков бе изведен под ъгъл и намери път на топката към мрежата на гостите за 6:1.