"Железничарите" продължиха силната серия, удариха кандидат за елита | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

„Железничарите“ продължиха силната серия, удариха кандидат за елита

Публикувана на: 15.10.2018г. 378 прегледа

„Арда“ – „Локомотив“ 0:1

С гол на Илия Карапетров в 80-ата минута горнооряховският „Локомотив“ спечели с 1:0 контролната среща с „Арда“ (Кърджали). Двубоят се игра на стадиона в Мъглиж, а „железничарите“ постигнаха четвърта победа под ръководството на треньорския тандем Марин Байчев – Биад Саид.

„Локомотив” започна с Александров, Пенев, Иванов, Николов, Калчев, Колев, Чалъков, Китов, Сандов, Кънев и Юруков. Впоследствие в игра влязоха всички, които са здрави в момента, включително и юношите. Извън терена останаха Ивайло Тодоров, Тихомир Трифонов и Красен Трифонов, които имат известни здравословни проблеми.

През първите 45 минути отборът на „Арда“ държеше инициативата и създаде няколко положения пред вратата на локомотивци.

След почивката Георги Чукалов, Джихат Кямил и Борислав Стойчев също обстреляха вратата на „Локомотив“, но без успех. В 80-ата минута бе отсъден пряк свободен удар в полза на „железничарите“, а зад топката застана Илия Карапетров. Той прати „кълбото“ в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от кърджалийския страж Веселин Ганев, и донесе успеха на тима си с 1:0.

„Всички футболисти се включиха много добре, направихме перфектна проверка на силите си в момента. Щастлив съм, че треньорите доказват, че сме били прави, когато им се доверихме и им дадохме възможност да се докажат“, коментира президентът на горнооряховския клуб Георги Бижев.

Снимка: FK Arda