Павликенчани пуснаха жалба срещу съдийството в Славяново | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Павликенчани пуснаха жалба срещу съдийството в Славяново

Публикувана на: 15.10.2018г. 708 прегледа

„Вихър“ – ОФК „Павликени“ 3:1

Загуба с 3:1 при гостуването на „Вихър“ (Славяново) претърпя представителният тим на ОФК „Павликени“ в мач от 10-ия кръг на Северозападната Трета лига. Мачът бе белязан с четири гола, три дузпи и двама изгонени футболисти. Първото полувреме не предвещаваше подобен финал. Двата отбора играха открит футбол, направиха пропуски и пред двете врати. След почивката ситуацията се запази, но топката вече влизаше в мрежите. В 54-тата минута Генков реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка. Десетина минути по-късно се случи същото, но пред отсрещната врата, а точен от бялата точка бе Цветомир Додуров.

В 70-ата минута реферът Росен Гановски отсъди нарушение на Ивайло Маринов срещу Евгени Систов и му показа червен картон, а Генков вкара и втората дузпа за „Вихър“ за 2:1. Решението на арбитъра предизвика оспорване от страна на гостите, които пуснаха и жалба до Съдийската комисия към Зоналния съвет на БФС във В. Търново.

В 80-ата минута реферът вдигна втори жълт и респективно червен картон на Ивайло Велчев от павликенския тим. В добавеното време бившият играч на гостите Йоан Петков фиксира окончателното 3:1 за домакините.

„Безобразно съдийство. „Баташко клане“. Ние владеехме инициативата, но реферът отсъди дузпи, които само той видя, изгони ни и двама основни футболисти. Пуснахме жалба“, коментира Димитър Тодоров – старши треньор на ОФК „Павликени“.