Попадения след статични положения пречупиха "виолетовите" | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Попадения след статични положения пречупиха „виолетовите“

Публикувана на: 23.10.2018г. 219 прегледа

ЦСКА – София – „Етър ВТ“ 3:0

Загуба с 3:0 при гостуването на „Българска армия“ претърпя в неделната вечер отборът на „Етър ВТ“. Великотърновци стояха добре на терена до първия гол, но след него и особено след втория, определено играта им се разстрои. Като цяло двубоят бе много коректен, единственият жълт картон бе показан на Георги Сърмов.

Въпреки първоначалният натиск на „армейците“ първата опасна атака бе в актива на гостите. В 6-ата минута Дани Младенов получи пас отдясно, преодоля Бодуров и намери непокрития Боджадж, който от пет метра стреля в Черниаускас. Дори да бе вкарал обаче, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като нападателят се намираше в засада и такава бе маркирана.

Последва равностойна игра без сериозни положения пред двете врати, до 28-ата минута, когато Божидар Чорбаджийски откри резултата при поредното статично положение. Тиаго центрира от корнер към задна греда, където централният защитник на домакините бе оставен да стреля с глава и да отбележи първия си гол през сезона.

120 секунди по-късно виолетовата отбрана изпусна Рубен Пинто, но Христо Иванов поправи грешката на хората пред себе си, спасявайки удара му по тревата.

Второто полувреме тръгна с лек натиск на ЦСКА – София, който обаче доведе до нов гол за домакините – отново след статично положение. Центрираната топка в 49-ата минута бе отбита с глава от Флорент Боджадж право на границата на наказателното поле, където Жоржиньо връхлетя върху нея и я изпрати в долния десен ъгъл на Христо Иванов за 2:0. Малко по-късно Мауридес се освободи в пеналта от Артюнин, след грешка при изнасянето на топката, но би над напречната греда.

В 67-ата минута етърци получиха право на свободен удар вляво от вратата на Черниаускас. Велко Батрович би силно край стената, но и край вратата на армейците.

Край рамката зад Христо Иванов стреля пък Тиаго с глава в 75-ата минута, когато топката му бе вдигната технично от Рубен Пинто.

Резултатът стана класически в 84-тата минута, в която Евандро заобиколи обърналия се бавно Артюнин и от аутлинията върна топката към Кирил Десподов, който простреля отблизо Христо Иванов за 3:0. В заключителните минути етърци можеха да стигнат поне до почетен гол, но първо след центриране на Крум Стоянов Почански с глава би до гредата от чиста позиция, а в добавеното време Иван Петков първо се размина с топката пред вратата, а после след негов параболичен удар топката се отби от гредата над вратаря Черниаускас.

Загубата бе първа за „виолетовите“ след пет мача.

„Етър ВТ“: Христо Иванов, Венцислав Василев (87 Крум Стоянов), Иван Скерлев, Артьом Артюнин, Димо Атанасов, Георги Сърмов, Аласана Мане, Румен Руменов (80 Иван Петков), Велко Батрович (69 Ерик Почански), Даниел Младенов, Флорент Боджадж.