Хеттрик на Сонер Хюсеин за стратегически успех в Мездра | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Хеттрик на Сонер Хюсеин за стратегически успех в Мездра

Публикувана на: 23.10.2018г. 208 прегледа

„Локо“ (Мездра) – „Академик“ 3:4

Победа с 3:4 в драматичен мач записаха футболистите на „Академик“. Успехът върна свищовлии на победния път след две поредни загуби с голова разлика 0:9. В Мездра мачът отново тръгна лошо за възпитаниците на Евгени Маринов. Домакините поведоха чрез Марио Иванов в 39-ата минута, четири по-късно Кирил Кръстев с глава удвои аванса на „Локомотив“. Гостите обаче не се предадоха и направиха пълен обрат за 2:3, докато измина първия час игра. Развихри се централният нападател Сонер Хюсеин, който на три пъти матира вратаря на домакините. Таранът бе точен в 47-ата, 51-вата и 60-ата минути. Отново Кръстев опита да спаси „железничарите“ с попадение пак с глава в 63-тата минута за 3:3. Двубоят продължи да е двуостър с опасности и пред двете врати, преди да последва студеният душ за локомотивци 3:4. Точен за гостите бе Георги Горанов в 84-тата минута и трите точки поеха към Свищов.