Без победител в павликенския футболен сблъсък | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Без победител в павликенския футболен сблъсък

Публикувана на: 23.10.2018г. 281 прегледа

„Светкавица“ – ФК „Недан“ 1:1

В павликенското футболно дерби отборът от Михалци се противопостави на по-бързите и технични футболисти на Недан със себераздаване и тактическа дисциплина. Мачът започна с превес на гостите, но след 20-ата минута домакините влязоха в ритъм и играта се изравни. Първото полувреме бе динамично, с бързи пасове, но без чисти голови възможности за никой от отборите. В началото на второто полувреме за игра с ръка на защитаващ се футболист от Недан бе отсъден наказателен удар, който вратарят Станимир Палев реализира и „Светкавица“ поведе с 1:0 в 50-ата минута. След пробив по десния фланг и изстрел, отбит от Палев, топката попадна на главата на Петко Петков и той изравни резултата. До края на мача и двата отбора се опитаха да създадат голови възможности, но така и не успяха.