Във Върбовка домакините стигнаха до успеха накрая | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Във Върбовка домакините стигнаха до успеха накрая

Публикувана на: 23.10.2018г. 280 прегледа

ФК „Спортист“ – „Атлетик“ 4:2

Иван Иванов изведе домакините от Върбовка напред в резултата в 29-ата минута, бележейки след грешка в отбраната на гостите от Свищов. В 59-ата Сашо Сашев отклони топката в разбъркване за 2:0 и изглеждаше, че „Спортист“ ще запише лек успех. Не така мислеха опитните футболисти на „Атлетик“. Емил Ферещанов намали на 1:2 от дузпа 65-ата минута, а двайсет по-късно Евгени Петков изравни, след като останал сам, би силно и въпреки намесата на вратаря на домакините топката влезе в мрежата зад него.

Свищовлии не се задоволиха с равенството и продължиха да атакуват, но последните три минути от редовното време се оказаха фатални за тях. Сашо Сашев надбяга пазачите си при контра в 88-ата минута и даде аванс на тима си 3:2. В 90-ата Николай Атанасов посрещна отбита топка и вкара за 4:2.