martineli

martineli

Хандбалистките нямаха проблем с поморийки

„Етър-64” – ХК „Поморие” с 30:21 (17:5)

Трета поредна победа записаха хандбалистките на „Етър-64” в женското първенство на „А” група. В ДКС „Васил Левски” „виолетовите” започнаха гол на Соня Богданова, след което гостенките изравниха за 1:1. Последваха девет поредни попадения и в 18-ата минута резултатът стигна до 10:1. Минута преди почивката преднината вече бе 17:4, а полувремето приключи при 17:5. През втората част картината не се промени и в 37-ата минута резултатът бе 23:8. Последва обаче период с четири поредни гола на гостенките до 23:12, а в следващите пет минути те върнаха още 6 гола срещу два на етърки за 25:18. В заключителните минути домакините отново се разиграха и стигнаха кота 30.

Най-резултатна отново бе Данислава Петрова с 9 попадения, Соня Богданова добави 7.

В дербито на кръга в Габрово домакините от „Бъки” взеха минимална победа над ХК „Свиленград” с 29:27. Така на върха в класирането на „А” група са „Етър-64” и „Бъки” с пълен актив от по 6 точки. В следващия кръг етърки приемат габровки, а мачът е в събота, 3 ноември, от 17:00 ч. в ДКС „Васил Левски”.

„Етър-64”: Десислава Николова, Соня Богданова 7, Миглена Христова 3, Мария Йорданова 4, Данислава Петрова 9, Петя Кръстева 5, Кристияна Караманлиева, Деница Асенова 2, Александра Бундева, Златина Коева, Цветомира Долчинкова, Ангелина Симеонова, Виктория Маринова, Надежда Димитрова, Веселина Иванова, Ралица Димова.