10 четения

Младите огнеборци от Полски Тръмбеш грабнаха купата „Юлиян Манзаров”

МПО „Млад огнеборец“ при СУ „Цанко Церковски“ гр. Полски Тръмбеш, се класира на първо място в комплексното класиране на XVII есенен турнир на младите огнеборци в памет на Юлиян Манзаров – ученика, загинал във водите на р. Лим, спасявайки свои съученици. Турнирът се провежда в град Ловеч и надпреварата е в двете дисциплини – “Бойно разгръщане на състезателна пътека” и “400 м щафетно бягане с препятствия”.

Той е част от спортния календар на младежките противопожарни отряди “Млад огнеборец” и е включен в националния календар на Министерство на образованието и науката за изяви по интереси. И тази година надпреварата е под патронажа на кмета на община Ловеч.

Преходната купа „Юлиян Манзаров“ се завърна в училището след 12 години. Първата спечелена купа е през 2006 година. От самото създаване на турнира отборът на СУ „Цанко Церковски“ е участник и носител на много медали от различните дисциплини. В този турнир участват отборите, класирани в челните места на републиканските състезания.