Състезателите на ВТУ отборни първенци в Националния университетски шампионат по ориентиране

Националният университетски шампионат по ориентиране се проведе в София на 26-и и 27-и октомври. В петък състезанието бе в Южен парк в средна дистанция, а в събота в студентски парк на спринт.

Представителите на Великотърновския университет спечелиха отборната титла при мъжете. След трудното начало в събота, когато нашите състезатели останаха без индивидуален медал, но с много плътни резултати в подножието на медалите, във втория състезателен ден те спечелиха две от трите отличия. Най-титулуваният състезател на ВТУ по ориентиране Иван Сираков бяга с травма в средната дистанция и се нареди 4-ти. Мартин Пенчев, Валентин Шивков и Димитър Дамянов се класираха съответно 5-и, 7-и и 8-и, а Светослав Благоев се нареди 15-и от общо 21 състезатели. Във втория ден Валентин Шишков спечели спринта, а Мартин Пенчев се нареди 3-ти. Димитър Дамянов се класира 4-ти, а Светослав Благоев е 9-и. Иван Сираков пропусна втория състезателен ден поради болки в крака.