5 четения

Без победител в дербито на Юга, стана много гъсто на върха в класирането

„Янтра – Драганово“ – ФК „Д. Оряховица“ 1:1

По едно полувреме си размениха съперниците в Драганово, като си отбелязаха по един гол. Първото бе за домакините, второто за гостите. И двата отбора играха футбол и не позволиха на адреналина да взема връх и да разваля мача, който премина при феърплей. Хубава контра на домакините бе завършена от Михаил Кънев за 1:0 в 44-тата минута. Отговорът на долнооряховчани бе в 59-ата минута, като точен бе Георги Иванов. Голови опасности не липсваха и пред двете врати, но в крайна сметка съперниците си поделиха по точка.

С нея „Янтра – Драганово“ остава лидер в подреждането с 18 точки, но дели първото място с „Ботев – Дебелец“ и „Рудановски“ със същия актив. ФК „Долна Оряховица“ и „Владислав“ са непосредствено след трите тима с 16 точки, което предвещава много интересна развръзка на есенния полусезон.