3 четения

Мерданчани се отпушиха на свой терен

„Юнак“ – „Спортист“ 5:1

Най-убедителната си победа през последните години записа отборът на „Юнак“. В Мерданя домакините надиграха с 4:0 състава на „Спортист“ (Козаревец), който явно изпитва сериозни трудности през този сезон. Домакините поведоха с автогол на Борислав Павлов в 9-ата минута, а в 19-ата Валентин Парашкевов изравни за 1:1. В края на полувремето Иван Иванов даде аванс на мерданчани за 2:1, а през втората част тимът стигна до нови три попадения. В 48-ата и 65-ата минута Димитър Нешев доведе разликата до 4:1, а в 70-ата Самуил Иванов вкара за 5:1. Осем минути преди края на редовното време завърналият се след наказание в тима на „Спортист“ Николай Михалев изпусна нервите си и след като отправи обидни думи срещу рефера Андрей Андреев, получи червен картон.