13 четения

Купа България – осминафинал. След „Славия“ и старозагорци отнесоха тройка от „виолетовите“

„Етър ВТ“ – „Верея“ 3:0

Силно второ полувреме изиграха футболистите на „Етър ВТ“ и след като отбелязаха три безответни гола във вратата на „Верея“, се класираха на четвъртфиналите в турнира за купата на България. Преди почивката „виолетовите“ държаха инициативата на стадион „Ивайло“, но темпото не бе особено високо и гостите от Стара Загора се защитаваха успешно. Те се бяха групирали в половината си, а напред бе изнесен само бившият младежки национал Бедри Рюстемов, който маневрираше и търсеше топката непрекъснато, но рядко я получаваше от съотборниците си. Главният мениджър Краси Балъков бе направил няколко промени в състава от предишните двубои и явно на играчите им бе необходимо малко време, за да влязат в ритъм. В 12-ата минута Иван Петков получи топката в близост до наказателното поле на съперника и стреля, но встрани от целта. Пет по-късно Ерик Почански също се пробва да вкара, но без успех. След половин час игра Иван Петков пробва задна ножица, но за разлика от двубоя със „Славия“, когато отбеляза ефектен гол, този път не улучи вратата. Най-чистото положение пропусна Жилсон Варела. Нападателят получи възможност да стреля с глава от ъгъла на вратарското поле, но изпрати топката по диагонала в аут. След почивката етърци наложиха дълбока преса и още в 51-вата минута откриха резултата. Румен Руменов атакува вратаря на „Верея“, който изрита топката в него и след рикошета тя влезе във вратата за 1:0. Впоследствие Цинцарски се реабилитира, като спаси удари на Иван Стоянов и Ерик Почански, а в 71-вата минута последователно се намеси при изстрели на Артюнин и Руменов.
Така дойде 82-рата минута, в която Боджадж отне топката, подаде на Иван Петков, който намери нахлуващия Иван Стоянов и той покачи на 2:0. След още четири минути Крум Стоянов се разписа за 3:0 с хубав изстрел с левия крак след пас на Боджадж.
„Етър ВТ“: Господинов, Артюнин, Василев (46 – Скерлев), Почански, Варела (66 – Боджадж), Петков, И. Стоянов, К. Стоянов, Гълъбов, Руменов, Ивайлов (76 – Сърмов).