Обвиниха бившия кмет на Ореш в нападение на полицай
Бившият кмет на Ореш Петър Петров стана клиент на прокуратурата и се сдоби с обвинение за нападение на полицай от селото. 58-годишният мъж е обвинен в причиняване на лека телесна повреда на полицейски служител по време на изпълнение на служебните му задължения на 27 февруари тази година, съобщи полицията вчера. В хода на разследването е установено, че на полицейския инспектор Велизар Генчев са били нанесени удари в областта на крака. Освен това бившият кмет повредил кабел, захранващ принтер и входна врата на кметството в селото, всичко на стойност 170 лв. На Петров е наложена мярка за неотклонение „подписка“.
Грозната сцена се разигра в кметството в Ореш, когато бившият управленец е бил извикан за разпит по жалби срещу него. Тогава той заснел клип как уж районният инспектор го бие и го пуснал в интернет. На помощ му се бе притекъл синът му, който също бе задържан заедно с баща си. След това Петър Йозов Петров пусна жалби за полицейско насилие и се оплака на медиите. Срещу полицая бе разпоредена проверка, която обаче напълно го е оневинила. Вместо това бившият селски първенец е обвинен в побой и потрошаване на общинско имущество.
Н. ГЕОРГИЕВА