"Етър ВТ" приема "Локомотив" (Пд) на четвъртфиналите за купа "България" | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

„Етър ВТ“ приема „Локомотив“ (Пд) на четвъртфиналите за купа „България“

Публикувана на: 08.11.2018г. 286 прегледа

Етър ВТ“ ще бъде домакин на пловдивския „Локомотив“ на четвъртфиналите от турнира за купата на България, реши тегленият вчера в столицата жребий. „Виолетовите“ ще са домакини на двубоя, тъй като бяха изтеглени първи. Играе се само един мач на стадион „Ивайло“, най-вероятно между 2 и 4 април догодина. Спортният министър Красен Кралев присъства на жребия. Именно той отваряше топките и назоваваше имената на отборите. Големият сблъсък в тази фаза противопостави отборите на „Лудогорец“ и ЦСКА, мачът ще е в Разград. В останалите две срещи „Ботев“ (Пловдив) приема „Черно море“, а втородивизионният „Струмска слава“ (Радомир) – „Септември“ (София).

„Жребият на този етап не ме интересува, изцяло мислите ни са насочени към предстоящия мач срещу „Верея“ в събота за първенство. До мачовете за купата има достатъчно време“, заяви главният мениджър на „Етър“ Красимир Балъков.

За двубоя в Стара Загора, който е в събота от 17:15 часа на „Трейс арена“, великотърновските привърженици на футбола стартират кампания за масово посещение. Етърци гостуват, като при победа имат огромни шансове да излязат на шесто място в класирането преди паузата в първенството.

„Преди седмица „Етър“ победи „Верея“ с 3:0 за купата на България и продължи напред в турнира. Тази събота отново се изправяме един срещу друг, но този път мачът е за първенството, а домакини са „Верея“. „ЕТЪР“ ИМА НУЖДА ОТ ВАС!

Стартирахме кампания, в която каним всеки желаещ, който досега не е пътувал или не го е правил отдавна – да посети поне един мач на „ЕТЪР“ навън, като гостуването в Стара Загора се оказа най-подходящо за това заради близкото разстояние и спокойната атмосфера!

Стадион ,,Ивайло“ е един от най-посещаваните в родното ни първенство, като подкрепата, която демонстрират „виолетовите“ фенове, независимо от развоя на мача, оказва сериозно влияние върху отбора, стимулирайки го да побеждава! Искаме да предадем тази частица страст и на мачовете извън Велико Търново, защото смятаме, че отборът го заслужава. Преценихме, че предстоящият мач в Стара Загора е подходящ за това“, пише в призива на „Ултра Фронт Боляри“ към великотърновци.

Сборен пункт за феновете в събота в 15:00 часа е паркингът на стадион ,,Ивайло“, като пътуването ще бъде с коли.

Междувременно от Дисциплинарната комисия на БФС съобщиха, че за хвърлени бутилки на пистата по време на мача с „Лудогорец“ клубът е глобен 2000 лева. Запалените факли пък ще струват още 300 лева.

375 лева е глобата на горнооряховския „Локомотив“ за обидни скандирания на феновете по време на мача с „ЦСКА 1948“ и за хвърлени предмети.

Коментари за "„Етър ВТ“ приема „Локомотив“ (Пд) на четвъртфиналите за купа „България“"

• 08.11.2018 в 21:08