Съперниците в Долна Оряховица играха футбол, не успяха да се победят | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Съперниците в Долна Оряховица играха футбол, не успяха да се победят

Публикувана на: 08.11.2018г. 263 прегледа

ФК „Д. Оряховица“ – „Владислав“ 1:1

Без победител завърши дербито на кръга в групата, противопоставило два отбора с по 16 точки. И след него те останаха с равен брой точки, като си размениха по един гол. Първото полувреме мина под диктовката на първенците на групата, чиято халфова линия овладя централната част на терена и започна да плете комбинация след комбинация. Домакините започнаха първо с далечни удари да обстрелват вратата на „Владислав“, но Георги Иванов, Йордан Петров и Даниел Рачев не намериха очертанията и. Последваха няколко пробива на Георги Иванов до аутлинията, откъдето търсеше съотборници в пеналта на джулюнчани. Острото подаване в 18-ата минута попадна в крака на Искрен Дончев и от него топката влетя в мрежата на Делян Николов за 1:0. Малко по-късно Стелян Чолаков се откъсна от бранителите на домакините и стреля от движение, но Лъчо Попов изби в корнер. Контрата на гостите бе предупреждение, че не са дошли да губят. В 31-вата минута защитата им успя да отбие атака и с дълго подаване бе намерен Чолаков, който от движение прехвърли Попов за 1:1.

След почивката долнооряховчани натиснаха и Георги Иванов, Тошко Господинов, Иван Щараков и Лъчо Русев обстреляха вратата на гостите. Най-опасната ситуация бе в 77-ата минута, в която Цветан Илиев би с глава, Николов отби топката в напречната си греда и по този начин запази вратата си от попадение. За „Владислав“ Стелиян Чолаков и Иван Гинов дебнеха на контра, но Венцислав Трифонов и Тодор Хаджиев им се противопоставиха успешно и рядко допускаха заплахи за Лъчо Попов.