41 четения

Младите волейболисти на „Царевец 1919“ играха финал в Севлиево

Добро представяне направиха младите волейболисти на великотърновския клуб „Царевец-1919“ на зоналния турнир за момчета, родени 2006 и 2007 г. В надпреварата в Севлиево взеха участие още отборите на „Раковски“, ВК „Монтана “ и „Чавдар“ (Бяла Слатина). Още първата среща противопостави двата най-равностойни отбора – този на домакините от „Раковски“ и на младите „болярчета“. След много оспорван първи гейм с победа се поздравиха великотърновските момчета, които го взеха с 25:23. Вторият гейм започна също точка за точка и след много обрати възпитаниците на Диана Иванова отново се поздравиха с успех – този път с 28:26, печелейки срещата. В тази възрастова група мачовете се играят 2 от 3 гейма. В другия двубой монтанци надиграха с лекота белослатинци с 2:0 гейма. След това със същия резултат волейболистите от старата столица спечелиха срещу „Чавдар“. Така за първото място спориха отборите от Монтана и Велико Търново. Този път момчетата от старопрестолния град отстъпиха с 2:0 гейма на по-обиграния съперник. За следващия турнир се класираха двата финалиста.

За „Царевец 1919“ играха Али Ибришимов, Мехмед Ибришимов, Антонио Тотев, Асан Алиев, Валентин Костадинов, Георги Тодоров, Димитър Димитров, Евгени Иванов, Мартин Костадинов, Пламен Божков, Цветомир Костадинов.