16 четения

„Виолетовите“ биха в Стара Загора, Флорент Боджадж вкара гола с цената на три точки

„Верея“ – „Етър ВТ“ 0:1

С гол на Флорент Боджадж в 83-тата минута „виолетовите“ спечелиха гостуването в Стара Загора на „Верея“ с 0:1. Решителното попадение падна след хубав пас на Пламен Гълъбов и умно пропускане на топката от страна на Иван Стоянов. С постигнатата победа воденият от Красимир Балъков тим натрупа актив от 21 точки, колкото имаше за целия предишен редовен сезон.

На „Трейс Арена“ гостите от В. Търново първи застрашиха вратата на противника чрез удар на Флорент Боджадж от далечна дистанция в 15-ата минута, който Георги Георгиев спаси. Шест минути по-късно Аласана Мане повтори опита на Боджадж, но изстрелът му премина покрай левия страничен стълб. В 36-ата минута бранителят Пламен Гълъбов засече добро центриране на Мане от ъглов удар, но топката не намери очертанията на вратата. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулев резултат след полувреме, в което домакините не успяха да застрашат нито веднъж вратата на Христо Иванов.

В 48-ата минута Крум Стоянов пусна добър пас в наказателното поле към Никола Колев, който се завъртя и стреля, но над напречната греда. Малко по-късно старозагорци създадоха единственото си голово положение в мача. Здравко Илиев подаде остро в наказателното поле, където Дино Мартинович не успя да засече топката. После пак Илиев се откъсна опасно, но не успя да стреля.

Аласана Мане опита отново да застраши вратата на Христо Иванов в 76-ата минута, но стреля неточно. Четири по-късно Флорент Боджадж пропусна много добър шанс за гол. Нападателят бе останал непокрит на втора греда при центриране от левия фланг, но ударът му с глава бе неточен. Три минути по-късно нападателят получи топката от Пламен Гълъбов, залъга противников защитник и със силен удар с левия крак намери далечния ъгъл на вратата зад Георги Георгиев за 0:1.

След края на мача етърци поздравиха агитката, подкрепила ги безусловно и в Стара Загора.

„Етър ВТ“: Хр. Иванов, Кр. Стоянов, Гълъбов, Артюнин, Атанасов, Сърмов, Мане, Руменов (68 Почански, 82 Ив. Стоянов), Батрович (68 Петков), Колев, Боджадж.