4 четения

„Студентите“ бързо разнищиха корав съперник

„Академик“ – „Ком“ 4:1

На високо скорост изиграха първото полувреме младите футболисти на свищовския тим и буквално разнищиха опитните си съперници от Берковица. Захожданията по фланговете и точните подавания към Сонер Хюсеин му позволиха да запише хеттрик, а гостите се отърваха от разгром преди почивката. В 11-ата минута отнета топка бе прехвърлена към Сонер Хюсеин, който нахлу и откри резултата – 1:0. След още девет минути централният нападател на „студентите“ изпълни и пряк свободен удар, топката рикошира от гредата и влетя в мрежата на съперника за 2:0. Разиграване в 28-ата минута позволи на Георги Горанов да навлезе опасно в наказателното поле на „Ком“. Последва пас към Сонер Хюсеи, който шутира за 3:0. Георги Горанов завърши разиграване в 38-ата минута и останал сам срещу вратаря на берковчани, вдигна на 4:0. Резултатът можеше да стане и по-разгромен за гостите, но Кристиян Иванов и Благовест Ленков пропуснаха добри възможности. След почивката берковчани върнаха едно попадение от пряк свободен удар, като точен бе Александър Соколов 50-ата минута. До края на срещата темпото поспадна, като за свищовлии Сонер Хюсеин имаше шансове на контра да увеличи разликата в тяхна полза.

„Силно начало на срещата и пълно раздаване до почивката. През втората част изпуснахме да разгромим съперника, заради липса на опит”, коментира старши треньорът на „Академик“ Евгени Маринов.