Силна игра на вратарите в Кесарево

„Победа“ – „Росица“ 2:1

Истински фестивал на пропуските поднесоха на публиката футболистите от Кесарево и Поликраище. Двата отбора създадоха много голови положения, но вратарите Петко Петков и Цветомир Цветанов пазиха силно, а нападателите показаха учудващо неточен мерник. Двубоят определено започна вихрено. Още в 4-тата минута Георги Костов пресече подаване между бранители на „Росица“ и озовал се очи в очи с Цветанов, го простреля за 1:0. Отговорът на гостите бе светкавичен. Преди да изтекат 120 секунди, Стефан Ников намери Милко Байчев и той насочи топката в мрежата на Петков за 1:1. От този момент до 76-ата минута пред двете врати бяха пропилени поне дузина голови възможности. Тогава обаче Тодор Александров с шут от 35 метра заби топката под гредата на Цветанов за 2:1. Поликраищенци веднага натиснаха и минута преди края Антон Маринов бе спрян с нарушение в пеналта от вратаря на „Победа“. Милко Байчев изпълни отсъдената от рефера Андрей Андреев дузпа, но прати топката високо над напречната греда.