7 четения

„Виолетовите“ удариха лидера във Втора лига, Варела и Иван Петков се разписаха

ФК „Царско село“ – „Етър ВТ“ 0:2

С победа с 2:0 срещу лидера във Втора лига ФК „Царско дело“ приключиха лагера в едноименния комплекс в столицата футболистите на „Етър ВТ“. В състава се завърна Дани Младенов, който лекува контузията и бе на терена през първата част, докато Венци Василев пропусна мача. Не играха поради заболяване Никола Колев и Кольо Станев, а Аласана Мане замина за мач на своя отбор Гамбия в квалификациите за Африканската купа на нациите. „Виолетовите“ започнаха с Христо Иванов, Кр. Стоянов, Скерлев, Гълъбов, Ивайлов, Сърмов, Руменов, И. Стоянов, Младенов, Боджадж и Варела. След почивката влязоха Господинов, Атанасов, Батрович и Иван Петков.

Двата отбора направиха здрав мач, в който възможности имаше и пред двете врати. Жилсон Варела откри резултата в 15-ата минута, след като получи пас от фланга от Чавдар Ивайлов и с вътрешен удар вкара за 0:1. След бърза контраатака в 80-ата минута Румен Руменов отдясно намери Иван Петков, който пое топката и стреля за крайното 0:2.

„Стана здрава проверка, добър тест в края на лагера ни в Царско село. Доволни сме от показаното. Пускаме играчите в почивка до понеделник и от вторник започваме подготовка за предстоящия мач с „Ботев” (Пловдив)”, коментира главният мениджър Красимир Балъков.

Междувременно стана ясно, че трима футболисти на „Етър ВТ“ са избрани в идеалния отбор на 15-ия кръг на Първа лига. Великотърновци надделяха с 1:0 в гостуването на „Верея“, след което защитниците Пламен Гълъбов и Артьом Артюнин и нападателят Флорент Боджадж получиха признанието.