Без победител в областното футболно дерби | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Без победител в областното футболно дерби

Публикувана на: 20.11.2018г. 299 прегледа

„Академик“ – ОФК „Павликени“ 2:2

Без победител завърши отложеният мач между свищовлии и павликенчани за първенство на Северозападна Трета лига. Домакините започнаха напористо и поведоха в резултата. Сонер Хюсеин овладя топката и изведе в уличка Лило Маринов, който стреля край Венци Димитров за 1:0. Вратарят на гостите имаше добри изяви преди почивката и парира удари на Пламен Илиев и Лило Маринов, а този на Хюсеин не намери целта. Павликенчани също имаха възможности, като на два пъти Стефан Гинчев пропусна, а Иван Христов парира изстрела на Цецо Додуров. За изравнителното попадение. Кристиян Райчев посрещна отбита топка на границата на наказателното поле и с плътен шут вкара за 1:1. Бившият нападател на „студентите“ Стефан Гинчев направи пълен обрат. Нападателят отбеляза поредното си попадение за своя роден клуб от пряк свободен удар от почти трийсет метра. Крайното 2:2 оформи Кристиян Иванов в 88-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер.

„Доволен съм от представянето на нашите футболисти. Преди почивката можехме да поведем с два-три гола разлика в резултата, ако бяхме реализирали положенията си. Важното е обаче, че момчетата се раздават в пълна степен“, коментира треньорът на „студентите“ Евгени МариновЕвгени МариновЕвгени МариновЕвгени МариновЕвгени МариновЕвгени МариновЕвгени МариновЕвгени Маринов .

„Смятам, че имахме повече голови положения и в крайна сметка изпуснахме победата“, бе мнението на Димитър Тодоров – наставник на павликенчани.

В другия отложен мач ФК „Севлиево“ и „Локомотив“ (Мездра) завършиха наравно – 1:1.