15-годишните етърци взеха точка в София, батковците паднаха в Марково

Равенство 1:1 записаха юношите до 15 години на „Етър ВТ“ при гостуването на „Национал“ (София). В двуостър и коректен мач двата тима показаха добро темпо за студеното и дъждовно време.

Попаденията паднаха преди почивката като Веско Илиев откри за домакините, а Николай Николов изравни за „виолетовите“. С точката великотърновският тим изпревари в класирането „Черноморец“ (Бургас) и вече заема 11-ото място с актив от 14 точки. В петък от 12 часа етърци приемат „Лудогорец“.

Юношите младша възраст гостуваха в елитната U17 група на „Сокол“ (Марково) и отстъпиха с минималното 1:0. Единствения гол в мача отбеляза Мартин Айков от пряк свободен удар в края на първото полувреме. Малко след почивката Паулин Василев от домакините пропусна дузпа. В тази възраст отборът е на 15-ото място с 5 точки и в петък също е домакин на „Лудогорец“, но от 14:00 ч.