8 четения

17-годишен младок направи разликата в Добри дял

„Вихър“ – „Юнак“ 1:4

Много силен мач изигра 17-годишният Самуил Иванов и е с основен принос за победата на мерданчани в Добри дял. Домакините започнаха перфектно мача и още в 4-тата минута поведоха в резултата. След центриране от фланга вратарят на гостите и бранител се сблъскаха, което позволи на Дилян Мънгов да вкара от непосредствена близост за 1:0. В следващите минути „Вихър“ стоеше по-добре на терена, но Дилян Мънгов и Атанас Атанасов пропуснаха възможности да увеличат аванса на тима си. В тези минути обаче си появиха и пукнатини в отбраната на добридялци, която трудно спираше Самуил Иванов. Младокът на два пъти проби и пропусна да изравни, но в 32-рата минута не сбърка и 1:1. В началото на втората част Иванов имаше нов шанс, от който не се възползва, за да дойде 65-ата минута, в която направи обрата пълен – 1:2. Шест минути по-късно негов пробив завърши с пас към Иван Иванов, който вдигна на 1:3.

Атанас Атанасов опита да върне домакините в мача в 80-ата минута, но изстрелът му бе спасен от Андрей Стоянов. При последвалият корнер пък Мънгов би над врата от десетина метра. 180 секунди пред края на редовното време Димитър Нешев изведе Самуил Иванов сам и той фиксира личния си хеттрик и крайното 1:4.